Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice


Home

Sitemap

Kontakt
miejscowosci Swornegacie Nowa Cerkiew Lichowy Chojnice Ogorzeliny Charzykowy Silno

1.Profilaktyka chorób układu krążenia - zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej profilaktyki

Opis programu27) Profilaktyka CHUK

Choroby układu krążenia /CHUK/ są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność z ich powodu w naszym kraju należy do najwyższych w regionie europejskim.
Światowa Organizacja Zdrowia /WHO/ za najistotniejsze czynniki ryzyka powodujące choroby układu krążenia uznała m.in.: nadciśnienie tętnicze krwi, palenie tytoniu, picie alkoholu, niską aktywność ruchową, nadwagę i otyłość, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się , obciążenia genetyczne. Jeżeli spełniamy te kryteria, a do tego odczuwamy np.: ból w klatce piersiowej, któremu często towarzyszy niepokój, czasami duszność, kołatanie serca, a niekiedy nudnośći i zawroty głowy – to weźmy udział w tym programie.

Kto może wziąć udział w badaniu?

Program skierowany jest do osób obu płci w wieku 35-55 lat, u których nie rozpoznano chorób układu krążenia i którzy nie korzystali z porad poradni specjalistycznej czy leczenia szpitalnego. O możliwości przeprowadzenia badania profilaktycznego decyduje centrla NFZ przekazując listę Pacjentów , u których możliwa jest profilaktyka, do ich macierzystych przychodni. Na podstawie tej listy przychodnia wysyła zaproszenia na badania do wszystkich zakwalifikowanych przez NFZ osób. 

REJESTRACJA: (52) 39 79 297 oraz w Filiach Silnie, Charzykowych, Ogorzelinach, Lichnowych, Nowej Cerkwi i Swornegaciach.

Co nas czeka jeśli zgłosimy się do programu:

- badanie poziomu cholesterolu dobrego i złego, triglicerydów oraz glukozy w surowicy krwi,
- badanie lekarskie,
- pomiar ciśnienia krwi,
- edukacja zdrowotna.

W oparciu o uzyskane na podstawie powyższych badań wyniki, zostaniemy zakwalifikowani do określonej grupy ryzyka wystąpienia choroby i lekarz  określi nam sposób dalszej opieki medycznej.

Każdy z Pacjentów otrzyma zalecenia.

Galeria zdjęć

Profilaktyka CHUK
Drukuj Zatwierdził do publikacji: Daniel Imianowski
Data publikacji: 2012-04-30 11:09:14
Ostatnia zmiana: 2019-02-19 16:12:23


Adres strony: http://www.przychodnia.gminachojnice.com.pl/p/profilaktyka/profilaktyka-chorob-ukladu-krazenia.html