Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice


Home

Sitemap

Kontakt
miejscowosci Swornegacie Nowa Cerkiew Lichowy Chojnice Ogorzeliny Charzykowy Silno

"NIE CZEKAJ NA UDAR!" - ZAPRASZA PACJENTÓW NA BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE

SAMODZIELNA PUBLICZNA PRZYCHODNAI WIEJSKA GMINY CHOJNICE JAKO PARTNER PROJEKTU PRZECIWDZIAŁANIE CHOROBOM NACZYŃ MÓZGOWYCH” ZAPRASZA PACJENTÓW NA BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE.

 

O projekcie

Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. realizują projekt pod nazwą „Przeciwdziałanie Chorobom Naczyń Mózgowych”. Jest on skierowany do mieszkańców trzech województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Jego celem jest wdrożenie Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Chorób Naczyń Mózgowych, a w szczególności udarów mózgu i przemijającego ataku niedokrwiennego (TIA).

W ramach projektu Szpitale Pomorskie, we współpracy ze 120 lekarzami i pielęgniarkami świadczącymi usługi podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), zapewnią bezpłatne badania profilaktyczne 6000 pacjentom w wieku 40-65 lat, z grup ryzyka wystąpienia udaru mózgu. W szczególności będą to osoby palące papierosy, nadużywające alkoholu oraz osoby z otyłością brzuszną, a także osoby, u których stwierdzono migotanie przedsionków, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, bezobjawowe zwężenie tętnic szyjnych czy zaburzenia gospodarki lipidowej.

Pacjentom wykonane zostaną badania laboratoryjne (EKG, glikemia, lipidogram) dla 1800 pacjentów skierowanych przez lekarza POZ po przeprowadzonej konsultacji. Po wykonaniu badań laboratoryjnych lekarz POZ udzieli każdemu pacjentowi konsultacji, uświadomi o czynnikach ryzyka oraz zalecanych metodach postępowania, ewentualnie skieruje do dalszej, pogłębionej diagnostyki.

---Zapoznaj się treścią ulotki:---


ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

TELEFONICZNEGO (52) 39 79 297

LUB OSOBIŚCIE Chojnice 89-600, ul. Kościerska 9 , gab. 104

                     Charzykowy 89-606, ul. Rybacka 6A


Pliki do pobrania Pobierz
Ulotka prof. mózgu pobierz
Drukuj Zatwierdził do publikacji: Daniel Imianowski
Data publikacji: 2019-03-20 06:24:18
Ostatnia zmiana: 2019-03-20 06:50:04


Adres strony: http://www.przychodnia.gminachojnice.com.pl/p/aktualnosci/chorobom-naczyn-mozgowych-zaprasza-pacjentow-na-bezplatne-badania-profilaktyczne.html